Все про тюнінг авто

Конспект заняття з весна. Конспект уроку з образотворчого мистецтва на тему "весняний пейзаж". Учитель: Хлопці знаєте ви, що таке пейзаж

Тема уроку: 2 клас. «Весна різнобарвна»

Вид заняття:

1. Бесіда про мистецтво.

2.Тематіческое малювання у 2 класі.

Тема заняття:

    Зображення пейзажу.

мета:

завдання:

освітні:

    закріплення отриманих знань про глухих і дзвінких кольорах, про техніку змішування основних кольорів;

    продовжити освоєння техніки живопису «мазком».

Розвиваючі:

    передача настрою через колір, створення певного колориту;

    вміти проводити словесне і образотворче опис весняної природи;

    розвивати творчу уяву та увагу.

виховні:

    виховувати художній смак на основі вивчення творів художників;

    формувати вміння працювати і творити;

    виховання любові до природи;

    пріобщеніе учнів до естетичної культури.

Устаткування для вчителя:

    Репродукції картин з весняним пейзажем:

    Презентація «Весна різнобарвна»;

    Комп'ютер, проектор;

    Класна дошка;

    Гуашеві фарби:

    Банку з водою;

Устаткування для учнів:

  1. Гуашеві фарби:

  2. Банки з водою;

Музичний ряд:С.В. Рахманінов Ф.Ф. Шопен. «НІЖНІСТЬ» Весняний вальс.

Міжпредметні зв'язки:образотворче мистецтво, література.

Тип уроку:вдосконалення знань, умінь і навичок.

Форма проведення:фронтальна, (спільно-індивідуальна).

Використовувані методи:метод ігрової драматургії, елементи проблемного навчання, дослідницький, частково-пошуковий, практичний, словесний, наочний (із застосуванням ІКТ засобів),

Використовувана література:

Підручник Образотворче мистецтво: Мистецтво і ти. 2 клас Коротеева Є.І., Москва, «Просвещение», 2007 р

План уроку:

1. Мотивація до навчальної діяльності - 1 хвилини

2. Визначення теми, мети і навчальних завдань - 2 хвилини

3. Актуалізація опорних знань і вивчення нового матеріалу - 8 хвилин

4. Фізкультхвилинка - 2 хвилини

5. Застосування вивчених знань і практична робота - 20 хв

6. Підведення підсумків уроку - 5 хв

7. Рефлексія - 2 хв

Хід уроку:

I. МОТИВАЦІЯ До НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Мета: психологічно підготувати учнів до роботи на уроці.

Нарешті дан дзвінок,

Ось і почався урок,

Все на парти поклали,

І до роботи приступили.

Я рада знову бачити вас. Думаю, що сьогоднішній урок порадує нас новими відкриттями і принесе радість від отриманих результатів.

2. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ.

Мета: розвивати вміння формулювати, виділяти потрібне, будувати повну відповідь, ставити цілі і завдання.

Тема нашого уроку «Весна різнобарвна». (Слайд 1)

Що ми будемо сьогодні зображати? (Весняний пейзаж)

Тут закінчується перший слайд (Слайд 2)

ми повторимоправила роботи гуашевими фарбами, техніку живопису «мазком», ми закріпимоотримані раннє знання про глухих і дзвінких кольорах, навчимосяпроводитисловесне і образотворче опис весняної природи.

Тут закінчується другий слайд (Слайд 3)

Давайте поставимо мету уроку і визначимо завдання.

Тут закінчується третій слайд(Слайд 4)

3. Актуалізація опорних знань І ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Мета: систематизувати знання учнів з пройденого матеріалу, вмітипередавати настрій через колір, створювати певний колорит, вміти проводити словесний опис весняної природи.

Як можна отримати глухі кольору при роботі з гуашевими фарбами? (За допомогою білої і чорної фарби)

За допомогою якої колірної гами А.К.Саврасов в своїй картині «Граки прилетіли» передав ранню весну (глухі холодні кольори).

Подивіться на картину художника М.Сатарова «Село Абрамцево», він використовував теж холодну гаму кольорів.

Послухайте як Ф. І. Тютчев. У стихотворенье описує весну "Весняні води"

Ще в полях біліє сніг,

А води вже навесні шумлять -

Біжать і будять сонний брег,

Біжать, і блискучі, і говорять ..

Вони говорять у всі кінці:

"Весна іде, весна іде,

Хто може назвати цю колірну гамму (глухі теплі кольори)

Подивіться на колірну гамму картини «Март» художника Левітана. Хто згадав вірш, яке може описати настрій цієї картини?

Тут закінчується шостий слайд(7 слайд)

Подивіться, як змінюється колірна гамма, які яскраві кольори з'являються на картинах художників. Хто згадав ще стихотворенье?

Тут закінчується сьомий слайд(8 слайд)

На цьому творі Левітана з'явилося ще більше теплих ноток.

Тут закінчується восьмий слайд(9 слайд)

Дзвінкі кольору зустрічаються з кожним весняним днем ​​все частіше і частіше.

Тут закінчується дев'ятий слайд(10 слайд)

Подивіться уважно на ці прекрасні картини

Розпустилися бруньки, ліс заворушився,

Яскравими променями весь озолотився.

На його околиці з трави запашної

Виглянув на сонці конвалія сріблястий,

І відкрилися лагідно від весняної ласки

Мілою незабудки блакитні очі.

Тут закінчується десятий слайд(11 слайд)

Розгляньте уважно і опишіть цю картин Жан-Марка Янячіка словами.

4. фізкультхвилинки

Ви напевно втомилися ?. Тому наш Намалюй-ка пропонує нам перерватися на фізкультхвилинки.

1. На лузі ростуть квіти небувалої краси.

(Потягування - руки в сторони)

2. До сонця тягнуться квіти, з ними потягнися і ти.

(Потягування - руки вгору)

3. До Суничку нахилися, ягідками придивись.

(Нахили вниз)

Тут закінчується одинадцятий слайд(12 слайд)

5. застосування вивченого ЗНАНЬ ТА ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ

Мета: забезпечити засвоєння учнями знань на уроці їх застосування при виконанні практичного завдання, продовжити освоєння техніки живопису «мазком», розвивати творческое уяву і увагу, формувати вміння працювати і творити.

Трохи перепочили і тепер необхідно приступати до роботи.

Перед виконанням практичного завдання давайте згадаємо правила роботи:

З чого починається робота фарбами?

З якого кольору починаємо роботу? Чому?

Покладіть альбом горизонтально або вертикально

Тут закінчується дванадцятий слайд(13 слайд)

З чого починається робота в пейзажі?

(Учитель виконує поетапно завдання, вголос пояснюючи всі дії).

Небо - легкі горизонтальні мазки.

Поверхня землі - подекуди вертикальними мазками показати ніжну травичку з-під снігу.

Тут закінчується тринадцятий слайд(14 слайд)

Коричневим кольором покажіть стовбури і скелетні гілки дерев. Вдалині світлим кольором, поблизу більш насиченим.

Тут закінчується чотирнадцятий слайд(15 слайд)

Легкими швидкими рухами додайте ніжно-рожеві квіти на гілках дерев.

Що ще можна зобразити на малюнку?

Доповніть свою композицію самостійно

(Під час практичної роботи вчитель робить цільові обходи):

1) контроль організації робочого місця;

2) контроль правильності виконання прийомів роботи;

3) надання допомоги учням, які відчувають труднощі;

Використовуй колір як основний виразний засіб у своїй роботі.

4) контроль якості виконуваної роботи.

6. Підведення підсумків уроку

Мета: дати якісну оцінку роботи класу і окремих учнів.

Прикріпіть свої малюнки до дошки, давайте подивимося на результати своєї роботи:

На якому малюнку весна вийшла самої дзвінкою?

Тут закінчується п'ятнадцятий слайд(16 слайд)

Домашнє завдання: Знайти картинку із зображенням весни і описати те що бачите на зображенні словами або підібрати вірш

7. РЕФЛЕКСИЯ.

Мета: створити умови для самооцінки учнів емоційного стану.

Підніміть баночку з гуашеві фарби того кольору, який передасть ваш настрій і покаже, чи сподобався вам урок.

Урок завершено.

Приведіть у порядок своє робоче місце.

До наступного уроку.

МБОУ ЗОШ с.Норовка Наумова Т.В. сторінка 8

10.02.2015 4272 606 Мунайдарова Саулі Кенжебулатовна

Мета: 1. Формування творчого мислення.
2. Розвиток почуття кольору.
3. Виховання самостійності та вміння будувати, зіставляти, компонувати в процесі творчої роботи.
Обладнання: Плакат. Гуаш. Ножиці, кольоровий папір. Музика Е. Гріга «Навесні»
План уроку: 1. Орг. момент: 2 хв.
2. Повідомлення теми, мети, завдання уроку: 8 хв.
3. Практична робота: 30 хв.
4. Підсумок: 3 хв.
5. Д / з: 2 хв.
Хід уроку: Урок починається з розглядання найбільш вдалих робіт за темами чверті. Хлопці подивіться з початку навчального року ми малювали на тему «Осінь і Зима» в різні пори року. Завдяки засобам виразності, ви постаралися вловити рух в природі і показати її в кольорі, ритмі, композиції. Постаралися вловити особливості кожної пори року.
(Бесіда вчителя створити діалог з уч-ся, створити емоції. Настрой)
Давайте ми з розмовляємо про красу природи, що прокидається, яку ми вже давно спостерігаємо, як художники, як люди прагнуть побачити її таємниці, її багатобарвність, багатство форм, неповторність колориту кожного дня.
Учитель, ставлячи питання про весну, активізує дітей до роботи.
Практична робота: Перед вами хлопці варто цікаве творче завдання - передати силуети птахів, ритм їхнього польоту, рух крил, щебет птахів і весняний шум. Учитель дає установку до роботи. Після викладу педагог допомагає розподілити обсяг роботи між групами дітей. ,
1 Вибирайте самі сміливі художники (2-4) людина, яким належить зобразити небо великими кистями, розмашистими, широкими рухами.
(Слід зазначити, що перша група дітей повинна швидко завершити роботу, тому що фон неба повинен встигнути підсохнути, перш ніж третя група приступить до цієї роботи.
2. Інша група дітей (більшість класу) вирізують з різнокольорового паперу силуети птахів, що летять різних розмірів (для цього вчитель заготовлює папір 3-4 форматів, для декількох планів)
3. Третя група дітей працюють над ескізами дерев, гілок (на аркушах на місці) Кращі ескізи переносяться на панно (одночасно в основної площини можуть працювати 4-5 чоловік).
Після того як діти промальовані небо, їм пропонується вирізати силуети птахів, або зобразити додатково мальовничі хмари, які потім красивими формами будуть вирізані і в разі потреби прикріплені до панно.
З початку на панно наклеюються силуети або найменших, за тим птахів середнього плану і т.д.
Для цього кожна дитина завдає клей на вирізані силуети і сам визначає місце для свого зображення.
Попередньо педагог дає рекомендації, де виразніше може виглядати той чи інший силует, нагадує, що треба створити настрій пташиного тріумфу. що деякі силуети можуть загороджувати один одного.
Остаточне оформлення панно полягає в домальовування окремих гілок, що знаходяться на них деякі силуети птахів, в уточненні форм окремих гілок (потовщення, додаткові вигини і т.д)
В кінці заняття, якщо залишається час, діти слухають музику Е. Гріга «Навесні» і милуються виконаною роботою.
Підсумок: Узагальнення теми. Оцінки.
Д \ з: Подивитися в книгах і альбомах з мистецтва, якими засобами художник передає весняний настрій

завантажити матеріал

Повний текст матеріалу дивіться у скачуваної файлі.
На сторінці наведено лише фрагмент матеріалу.

Попередній перегляд:

Конспект уроку по З в 3-му класі на тему: "Весна прийшла. Весняний настрій"

Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь і навичок (по Кузіна).

Вид заняття: малювання на тему (за поданням, по пам'яті, з натури (вид з вікна)).

Інтеграція предметів гуманітарного циклу (міжпредметні зв'язки): образотворче мистецтво, література, МХК.

мета: виконати закінчену композицію на запропоновану тему, перевірити і скоригувати вміння і навички дітей в зображенні весняної композиції і роботі в різних техніках.

завдання уроку (Освітні, розвиваючі, виховні):

освітні:

  • Активізувати пізнавальний інтерес до мистецтва і природи
  • Вчити усвідомлено виконувати лінійне побудова малюнка, використовуючи лінію горизонту і відомі правила перспективи
  • Формувати вміння самостійно знаходити рішення художніх завдань, що відповідають обраної техніці

Розвиваючі:

  • Розвивати пам'ять, увагу кругозір учнів;
  • Розвивати творче і художнє мислення, уяву і фантазії
  • Розвивати уміння, пов'язані з передачею перспективи, розміру і пропорцій, зорове сприйняття і просторове мислення як основу оволодіння малюнком.
  • Збагачувати словниковий запас дітей
  • Розвивати навчально-управлінські вміння: оцінювати свою діяльність і роботу товариша за зразком (критеріями), запропонованим учителем.

виховні:

  • Сприяти естетичному сприйняттю навчального матеріалу
  • Формувати емоційну чуйність на красу природи, вміння помічати її дивні особливості
  • Виховувати дбайливе ставлення до природи

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна.

Методи: репродуктивний, інформаційно-рецептивний (пояснювально-ілюстративний), частково-пошуковий.

До кінця уроку діти повинні знати:

Особливості зображення весняної композиції, різну техніку, способи і послідовність роботи над композицією в обраній техніці.

вміти:

Виконувати закінчену композицію, використовуючи отримані раніше знання. Дотримуватися послідовність виконання роботи, при необхідності використовуючи інструкцію вчителя (словесну чи письмову).

Обладнання, необхідне для уроку:

Для вчителя:

  • Магнітофон, записи (по можливості)
  • оформлення дошки
  • Плакати, ілюстрації, репродукції на тему весни
  • Мольберт для фронтального показу учням

Для учнів:

  • Альбом або листи А4
  • Пам'ятки по послідовності виконання роботи (або інструкційні карти і карти по ТБ)
  • Олівці прості і воскові
  • ластик
  • Гуаш, акварель
  • кисті, поролон
  • відерце з водою
  • палітра
  • папір з воскової основою для роботи в техніці граттаж
  • ножиці, кольоровий і оксамитова папір, природний матеріал
  • Трафарети звірів.

Хід уроку

I. Орг.момент.2 хв.

II. Основна частина:

Вступ (мета) .3мін.

Ознайомча бесіда з поясненням теми і перевіркою домашнього завдання. 5-6 хв.

Бесіда про сюжет на задану тему, про правила побудови малюнка 4-5 хв

Самостійна робота дітей над темою і композицією весняного сюжету (начерк сюжету і промальовування деталей) 20-25 хв

Оформлення роботи в кольорі, графіку, аплікації, Гратаж

Фіз.мінутка. (1-2 хв в процесі роботи).

Узагальнення. Домашнє завдання

III. Висновок.

Підведення підсумків заняття, аналіз вдалих робіт. 5-6 хв

Вступ.

- Хлопці, сьогодні у нас урок творчості. А творчість - це джерело доброти, істини і краси.

Давайте сядемо зручніше і сміявся один одному. Ми спокійні й добрі, привітні і ласкаві.

Глибоко вдихніть і видихніть .... Видихніть свої образи, занепокоєння, роздратування. Забудьте про них.

Вдихніть в себе красу весняного ранку, тепло сонячних променів, синяву ранкового неба і свіжість весняного повітря .... І все те прекрасне, що ви почули і вдихнули, нехай зігріє ваше серце.

А радість, що зазвучала в вашому гарячому сердечку, стане чути людям. І ми з вами закриємо очі, прислухаємося до її звучанням, і спробуємо зрозуміти сенс того, що я вам зараз прочитаю - Притча "КРАСА" В.А. СухомлинськийДив. Додаток 1. п 1

Читання вчителем (на тлі музики П. І. Чайковського "Пори року").

Тепер ви зрозуміли, чому ми прислухалися саме до ваших гарячим сердечка?

Що вдалося почути? (Відповіді дітей)

Тільки людина з гарячим серцем може творити прекрасне і дарувати людям радість і красу.

- А вам доводилося бачити красу на своєму шляху? (Відповіді дітей)

- Як ви думаєте, хлопці, що допомагає людині бачити красу, а що заважає? (Відповіді дітей)

- Чи легко було людині з гарячим серцем дістатися до квітки в сірому камені? (Відповіді дітей)

- А що йому допомогло?

- Завзятість, наполегливість і добре серце нам знадобляться на нашому уроці. Сьогодні ми з вами спробуємо розгледіти красу весняного дня або ночі, красу живої і неживої природи навесні. І якщо ви вкладете в свою роботу душу і серце, то вона вийде прекрасним!

II. Основна частина - групова робота дітей.

(При розподілі на групи враховуються можливості учнів і їх інтереси)

- Краса природи оспівується і художниками, і поетами, і композиторами. Ми з вами читали вірші чудових поетів-класиків про природу в різні пори року. Згадайте авторів та їхні твори про весну, які ви вивчали на уроках читання

(Необхідно створити настрій, включити музику про весну, почитати вірші, поговорити про ті радощі, які доставляє дітям весняна природа. Поговорити про особливості весни: в чому її відмінність від інших пір року.)

Ви любите відгадувати загадки? Відгадайте:

А ви що знаєте про весну? - Вірші

- Краса весняної природи не залишила байдужими і художників. Скільки прекрасних картин створено ними! Багато картин і малюнки ви вже бачили, вчилися описувати їх, визначати настрої і характер. (Давайте згадаємо, що це за картини - хоча б ті, що є на дошці)

Увага на опорний ряд на дошці: на вибір вчителя репродукції картин К.Ф. Юона "Кінець зими. Полудень "," Березневе сонце ", Левітана" Март "," Повінь "," Весна. Велика вода ", А.Саврасова" Граки прилетіли ", И.Грабаря" Березневий сніг ", Н.Ромадіна" Весняний день "," Квітучий бугор ", А.Кокоріна" Таруси. Март ", С. Герасимова" Лід пройшов ", Ф.Васільева" Відлига "та ін. Для більш повного і яскравого уявлення природи, особливостей весняного лісу і лугу необхідно розглянути кілька репродукцій картин.

Якщо в класі більшість дітей з високим рівнем розумового розвитку, то описові розповіді за картинами вони можуть по ходу перегляду скласти самі, а якщо рівень розумового розвитку середній і нижче, то краще, якщо опис картині виконає або зачитає сам педагог, а діти визначать до якої із запропонованих репродукцій підходить опис. Цим же прийомом можна скористатися, якщо необхідно заощадити час на уроці.

Давайте з вами разом спробуємо вибрати пропозиції, які підходять до кожної з картин на дошці, точно і поетично описують стан природи на них.

Що спільного в зображенні всіх цих пейзажів? (Проведена лінія горизонту, заповнений передній і задній плани, і на землі, затопленої водою: дерева, голі, як в березні, або одягнені листям, як у травні, що розлилася річка, що тане сніг, і на небі: хмари, сонце, що летять птиці , ... капаючі з даху бурульки, і т. д.)

Відповідай на питання: (необов'язково - при наявності часу)Див. Додаток 1. п. 4

Ми вже малювали раніше сюжетні картини на теми часів

року. А сьогодні ми з вами будемо створювати красу весняної природи своїми руками.

Удома ви повинні були підготувати все необхідне для цього уроку творчості за своїм бажанням.

Тому у нас вийшло кілька (4) груп:

1группа: У цій групі хлопці вибрали техніку граттаж. Вони малюватимуть весну на спеціальному аркуші. Яка попередня робота була вдома?

Гратаж - робота на восковій основі: папір для роботи заготовлена ​​заздалегідь: альбомний аркуш, а краще - для креслення розтирається ретельно свічкою (звичайної господарської), потім зафарбовується гуашшю (який колір краще використовувати для весняної картини?), Сушиться. На такому листі "видряпав" малюнок.
- Завдано фон: небо, повітря. Потім просушили, для того щоб можна було виконувати основну роботу - намалювати "видряпувати" сонце, дерева, будинок, який тане сніговика і т.д.

2 група: Друга група буде працювати на альбомному аркуші - в техніці "по-сирому".

- Що для цього потрібно?

- Альбомний лист змочується водою (пензликом). Наноситься фон - небо, хмари, сніг, земля. Коли висохне, основні деталі малюнка. Закінчується робота прорисовкой деталей кінцем кисті, підправляються контури предметів, накладаються відблиски і тіні, колір намагаються передати так, як ми бачимо його в життя

3 група Хлопці в третій групі малюють ластиком. - Поясніть, як це ви будете робити? - Альбомний лист закрашивается простим олівцем, затушовується (розтирається), папером і гумкою вимальовується графічна картина.

4 група В четвертій групі різні види робіт. (Учитель може вибрати тільки один вид - наприклад, тільки ватою на оксамитової папері).

Аплікація ватою на оксамитової папері, аплікація з кольорового паперу, з природних матеріалів (за бажанням і при наявності відповідних).

Які основні правила для аплікації ватою на оксамитової папері? - З вати скочуються тонкі джгутики і обводять ними контури малюнка, попередньо виконані на папері і там, де сніг ще не розтанув, накладається тонкий шар вати (без клею).

Можна нагадати правила роботи при виконанні аплікацій, ТБ при роботі з ножицями і т.п. (Можна просто роздати інструкційні карти і запропонувати вибірково зачитати)Див. Додаток 1. п. 5

Діти приступають до самостійної роботи, вирішивши питання з сюжетом.

(Учитель повільно проходить по рядах, звертаючи увагу дітей на кошти, якими можна створити простір в малюнку: розташування підстав ближніх і дальніх дерев; зміна величини дерев в залежності від того, близько воно або далеко, враховуючи, що дерева самі по собі бувають різної товщини . Вчителю слід багато працювати індивідуально, допомагаючи учням у розвитку сюжету в малюнку, пропонуючи або підказуючи доповнення в обраному дітьми сюжеті).

Фіз.мінутка в ході роботи по мірі необхідності. (Можна з народними закличками і примовками, можна з обігруванням народних пісеньок та ігор про весну. Наприклад "Ой, біжить струмком вода")

Варто ще раз нагадати особливості роботи фарбами: великі простори, такі як фон неба, землі, вимагають наведення фарб в палітрі. При промальовуванні деталей густішими фарбами, мазками слід наводити колір безпосередньо на фарбі, ще раз поговорити про квіти і запахах весни, повторити, що фарби повинні бути яскравими, соковитими, повинні передавати радість, тепло сонячного весняного дня, коли вся природа пробуджується від довгого зимового сну і все радіє життю, все цвіте, пахне, живе, пурхає і літає.)

Праця завершена.

III. Висновок. Виставка робіт, демонстрація і коротка характеристика.

Бажано розкласти листи в ряд (або виставити на дошці) і спільно розглянути, порадіти вдалим роботам, зробити зауваження по помилках в формі рад. (Подивимося, що у нас вийшло, хто впорався з технікою виконання, а хтось може, зробив якісь помилки)

Д / завдання:

Подивитися мультиплікаційний фільм "Незнайка на Місяці".

Підготувати затоновані листи для роботи на наступному уроці "Космос. Польоти на інші планети "

(Це завдання дається на розсуд вчителя, тому що може бути виконано разом з дітьми в позаурочний час, наприклад, на гуртку)

Підсумки уроку, оцінка

Давайте разом помилуємося нашими весняними роботами. Запросимо помилуватися і наших гостей. І, я думаю, за таку дружну і плідну роботу на уроці можна нам всім поставити "5". Прибираємо за собою робоче місце. Урок закінчено. Спасибі всім!


Конспект уроку з образотворчого мистецтва на тему: «Весняні квіти. нарциси »

мета:вчити милуватися красою, яскравістю фарб різних кольорів,
виховувати емоційну чуйність на красу весняної природи.

завдання:
освітні:
Активізувати пізнавальний інтерес до мистецтва і природи.
Формувати вміння самостійно знаходити рішення художніх завдань, що відповідають обраної техніці.
Розвиваючі:
Розвивати пам'ять, увагу кругозір учнів.
Розвивати творче і художнє мислення, уяву і фантазії.
Розвивати уміння, пов'язані з передачею перспективи, розміру і пропорцій, зорове сприйняття і просторове мислення як основу оволодіння малюнком.
Збагачувати словниковий запас дітей.
виховні:
Сприяти естетичному сприйняттю навчального матеріалу
Формувати емоційну чуйність на красу природи.
Виховувати дбайливе ставлення до природи.

устаткування:альбом для малювання, простий олівець, ластик, гуаш, акварель, кольорові олівці, пензлі, вода, ключові слова уроку (табличка) схема зборки квітки (табличка), фото квітів і весняний пейзаж, схема «основні форми головок квітів», конверт з листом від весни, комп'ютер, проектор.
Оформлення дошки:
план уроку
1. Організаційний момент. 1 хв.
2. Психологічний настрій учнів. 5 хв.
Будова квітки.
Різні види первоцвітів.
Легенда про квітку нарцис.
3. Постановка цілей і завдань уроку. 1 хв.
4. Основний етап уроку (актуалізація знань). 5 хв.
Демонстрація вчителем зразків. Згадують, що знають про даний квітці.
5. Аналіз зразка. 5 хв.
Учитель у дошки показує, як правильно намалювати квітку «Нарцис», різні композиції (квіти у вазі або просто один нарцис)
6. Физкультминутка. 1 хв.
7. Практична робота учнів. 20 хв.
8. Підсумок уроку. Рефлексія.
Виставка малюнків.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.
Привітання, готовність учнів до уроку.
-Привіт, діти! Сідайте. Хлопці, сьогодні у нас урок творчості. А творчість - це джерело доброти, істини і краси. Сядьте зручніше і посміхніться один одному. У нас на вулиці світить сонце, співають птахи, весна, давайте порадіємо цій порі року!
2. Психологічний настрій учнів.
Добре, що сонце світить? (Зображують сонце)
Добре! (Плескають у долоні)
Добре, що дме вітер? (Зображують вітер)
Добре! (Плескають у долоні)
Добре всім поруч з нами? (Обводять всіх руками)
Добре! (Плескають у долоні)
Добре притулитися до мами? (Обіймають себе)
Добре! (Плескають у долоні)
Добре в школі рідної? (Розводять руки в сторони)
Добре! (Плескають у долоні)
Добре тобі зі мною? (Повертаються один до одного)
Добре! (Плескають у долоні)
Добре кружляти в танці? (Кружляють)

Добре! (Плескають у долоні)
Добре бути балахнінцем? Добре! (Виставляють великі пальці)

Хлопці, нам прийшов лист-загадка, прочитаємо? (Учитель відкриває конверт).

Я розкриваю нирки
В зелені листочки,
Дерева одягаю,
Посіви поливаю,
Рухи сповнена,
А звуть мене (Весна!)
У листі написано: «Здрастуйте, дорогі мої третьокласники!
Так Так! Це я, Весна! Здогадалися?
Я давно вже гуляю вулицями вашого міста, а сьогодні заглянула до вас в
школу - хочу підняти вам настрій.
Чекаю красивих малюнків від вас!
Поки що! Хай щастить!"

3. Постановка мети і завдань уроку.
- Хлопці, а які прикмети весни ви знаєте?
- Які ви знаєте весняні квіти?
Відгадайте мої загадки: (робота з ілюстраціями)
На лісовій проталинку
Виріс цветик маленький
Ховається в сушняк
Синенький (пролісок)

Їх в Голландії знайдете
Там скрізь вони в пошані
Немов яскраві стакани
У скверах яскраві (тюльпани)

Він квітковий принц - поет
В капелюх білу одягнений,
Про весну віршик на біс
Прочитає нам (нарцис).
-Що ви знаєте про квітку Нарцис?
-Діти, здогадайтеся, яку тему ми сьогодні присвятимо урок?
Якою є мета уроку?
4. Актуалізація знань.
- Нарцис - про це красивому квітці ми сьогодні поговоримо докладно! Нарцис - одне з улюблених рослин садівників. Не можна залишитися
байдужим до його красі. Про нарцис створено безліч легенд.
Найпоширеніша оповідає про перетворення прекрасного юнаки,
на ім'я Нарцис, в чудовий квітка.
«Нарциса було передвіщено, що він буде жити до тих пір, поки не побачить себе. Одного разу юнак вирішив напитися з чистого, спокійного, як дзеркало джерела. Нахилившись до води, він раптом вперше побачив своє власне відображення. Воно було так чудово, що назавжди полонила бідного юнака. Нарцис перестав їсти, пити, спати, тому що не в силах був відійти від джерела, він став чахнути і незабаром помер. На тому маете виник дивовижний квітка ».
- Яких тільки суцвіть нарцисів не отримали садівники. Найрізноманітніші
забарвлення.
(Звертаючи увагу на фото квітів).
- А давайте, хлопці, спробуємо відповісти на питання, з яких частин складається квітка? (З стебла, листя і головки квітки).
Стебла: тонкі і товсті, довгі і короткі, гладкі і колючі, прямі і
вигнуті.
Листя: Великі й малі, різьблені і прості, плоскі і загорнуті різних
форм.
Головки квітів також різні:
Чашечка (тюльпан)
Бутон (троянда в бутоні)
Тарілка (соняшник)
Парасолька (волошка)
Шарик (астра)
Згорток (розпустилася троянда)
Ланцюжок (конвалія)
- Які ж листя, стебло і форма головки у нашого героя Нарциса?
- листя довгі і вузькі
- стебло довгий і тонкий

Хлопці на дворі вже весна. Думаю, вам вже так хочеться після зими,
щоб швидше настав травень - останній місяць весни. Місяць, коли зацвітуть квіти. Сьогодні ми спробуємо намалювати цей красиву квітку. Нам потрібно буде дізнатися, як же правильно намалювати Нарцис. (Слайд)
Аналіз малюнка: (зразка)
Отже, в першу чергу необхідно намалювати серединку квітки. У нарцисів вона виступає вперед, тому малюємо фігуру, схожу на дзвіночок, тільки дивитися вона повинна не вниз, а в сторону.
1 етап.Обводимо широку частину дзвіночка по колу хвилястою лінією. Серединка квітки готова!
2 Етап.Тепер приступаємо до малювання пелюсток. Їх починають малювати від вузької частини дзвіночка. Кожна пелюстка за формою нагадує сердечко, але без виїмки посередині. Таким чином малюємо 5-6 пелюсток.
3 Етап. Після пелюсток малюємо стебло рослини. Він являє собою дві паралельні лінії, що йдуть від квітки вниз. Не варто робити стебло занадто товстим, інакше малюнок буде виглядати важким.
4 Етап.Після цього намалюємо листочок. Його починають з нижньої частини стебла вгору, поруч проводять ще одну лінію і з'єднують її з першої. Обводимо контури квітки більш чітко і видаляємо гумкою зайві лінії.
5 Етап.Тепер можна приступити до розфарбовуванні малюнка. Сам квітка розфарбовують в жовтий колір, а стебло і листочок роблять темно-зеленим.
Наш малюнок готовий. Як бачимо, дотримуючись інструкції, можна легко і просто намалювати цю дивовижну рослину.
Учитель показує на дошці як правильно малювати квітку. Також квіти можна намалювати у вазі, для цього ви повинні визначити, скільки квітів ви будете малювати. Потім потрібно намалювати стіл на чому буде стояти ваза з квітами, після цього вимальовуються контури квітки, так як ми це проговорювали при аналізі малюнка лише малюючи вже не одну квітку, а кілька.

Робота з готовими роботами, а також опора на схему, яка представлена ​​на слайді.
5. Физкультминутка
З фіз-хвилинка я дружу
Свою спину Розігніть
Руки до верху підніму,
А потім їх опущу,
А потім пострибати
Раз два три.
ніжками подригаться
Раз два три.
Ручками поплескав,
ніжками потопає
Раз два три.
Сяду я за партою струнко,
Щоб вести себе гідно.

6. Практична робота учнів.
7. Підсумок уроку. Рефлексія.

Виставка робіт.
- Що вам найбільше запам'яталося з уроку?
- З яким настроєм ви йдете з уроку?
- Ви дуже добре працювали. Спасибі, урок закінчено!

План-конспект уроку "Образотворче мистецтво"В 3 класі

Тема:Весна настає. Весняний настрій

ціліуроку:

  • Виконати композицію на запропоновану тему, скорегувати вміння і навички дітей в зображенні весняної композиції;
  • вчити усвідомлено виконувати лінійне побудова малюнка, використовуючи лінію горизонту і відомі правила перспективи;
  • активізувати пізнавальний інтерес до мистецтва і природи;
  • розвивати творче та художнє мислення, уяву і фантазію учнів;
  • формувати емоційну чуйність на красу природи, вміння помічати її дивні особливості.

устаткування:для вчителя:магнітофон, записи, плакати, ілюстрації, репродукції на тему весни; для учнів:листи А4, олівці, ластик, акварель, пензлі, вода.

Тип уроку:стандартний урок

План уроку:

  1. Організаційний момент (2 хв)
  2. Основна частина (37 хв)
  3. Аналіз вдалих робіт (4 хв)
  4. Підсумок уроку (2 хв)

Хід уроку

  1. організаційний момент

- Подивіться, чи всі готові до уроку. Нам знадобляться олівці, ластик, акварель, пензлики, вода.

- Хлопці, сьогодні у нас урок творчості. А творчість - це джерело доброти, істини і краси.

Давайте сядемо зручніше і сміявся один одному. Ми спокійні й добрі, привітні і ласкаві.

Глибоко вдихніть і видихніть .... Видихніть свої образи, занепокоєння, роздратування. Забудьте про них.

  1. Основна частина

Вступ.

- Завзятість, наполегливість і добре серце нам знадобляться на нашому уроці. Сьогодні ми з вами спробуємо розгледіти красу весняного дня або ночі, красу живої і неживої природи навесні. І якщо ви вкладете в свою роботу душу і серце, то вона вийде прекрасним!

- Краса природи оспівується і художниками, і поетами, і композиторами. Ми з вами читали вірші чудових поетів-класиків про природу в різні пори року. Згадайте авторів та їхні твори про весну, які ви вивчали на уроках читання.

- Чим відрізняється весна від інших пір року?

- Які радості вам доставляє весняна природа?

Показ і аналіз репродукцій.

- Краса весняної природи не залишила байдужими і художників. Скільки прекрасних картин створено ними!

Увага на опорний ряд на дошці: репродукції картин К. Ф. Юона "Березневе сонце", І. Левітана "Март", "Повінь", "Весна. Велика вода ", А. Саврасова« Граки прилетіли », Н. Ромадіна" Весняний день "," Квітучий бугор ", С. Герасимова" Лід пройшов ", Ф. Васильєва" Відлига ".

- Давайте з вами разом спробуємо вибрати пропозиції, які підходять до кожної з картин на дошці, точно і поетично описують стан природи на них.

- Що спільного в зображенні всіх цих пейзажів? (Проведена лінія горизонту, заповнений передній і задній плани, і на землі, затопленої водою: дерева, голі, як в березні, або одягнені листям, як у травні, що розлилася річка, що тане сніг, і на небі: хмари, сонце, що летять птиці , ... капаючі з даху бурульки і т. д.)

Бесіда перед роботою по темі уроку.

- Будемо працювати на альбомному аркуші - в техніці "по-сирому".

- Що для цього потрібно?

- Альбомний лист змочується водою (пензликом). Наноситься фон - небо, хмари, сніг, земля. Коли висохне, основні деталі малюнка. Закінчується робота прорисовкой деталей кінцем кисті, підправляються контури предметів, накладаються відблиски і тіні, колір намагаються передати так, як ми бачимо його в життя.

Самостійна робота дітей над темою і композицією весняного сюжету (начерк сюжету і промальовування деталей).

Діти приступають до самостійної роботи, вирішивши питання з сюжетом.

Учитель повільно проходить по рядах, звертаючи увагу дітей на кошти, якими можна створити простір в малюнку: розташування підстав ближніх і дальніх дерев; зміна величини дерев в залежності від того, близько воно або далеко, враховуючи, що дерева самі по собі бувають різної товщини. Вчителю слід багато працювати індивідуально, допомагаючи учням у розвитку сюжету в малюнку, пропонуючи або підказуючи доповнення в обраному дітьми сюжеті.

Физкультминутка (під музику)

Оформлення роботи в кольорі, графіку, аплікації, Гратаж

Варто ще раз нагадати особливості роботи фарбами:

- Хлопці, не забувайте, що великі простори, такі як фон неба, землі, вимагають наведення фарб в палітрі.

- При промальовуванні деталей густішими фарбами, мазками слід наводити колір безпосередньо на фарбі.

- Фарби повинні бути яскравими, соковитими, повинні передавати радість, тепло сонячного весняного дня, коли вся природа пробуджується від довгого зимового сну і все радіє життю, все цвіте, пахне, живе, пурхає і літає.

Праця завершена.

  1. Аналіз вдалих робіт

Виставка робіт, демонстрація і коротка характеристика.

Бажано розкласти листи в ряд і спільно розглянути, порадіти вдалим роботам, зробити зауваження по помилках в формі рад.

- Подивимося, що у нас вийшло, хто впорався з технікою виконання, а хтось може, зробив якісь помилки.

  1. підсумок уроку

- Давайте разом помилуємося нашими весняними роботами. І, я думаю, за таку дружну і плідну роботу на уроці можна нам всім поставити "10".

- Прибираємо за собою робоче місце.

- Урок закінчено. Спасибі всім!

Щоб не пропустити нічого, що відбувається і публікується на блозі, підписуйтесь. І не забудьте залишити трохи нижче свій коментар 😉 Я ціную вашу думку!