Все про тюнінг авто

Конспект нод із продуктивної діяльності. Конспект НОД з продуктивної діяльності у техніці орігамі «Пролісок. Хід освітньої діяльності

Конспект НУД щодо продуктивної діяльності

«Півник із сім'єю»

(Пластилінографія)

Цілі заняття:

Закріпити знання дітей про домашніх птахів, їх зовнішній вигляд, звички, відпрацювати технічні прийоми зображення птахів способом пластилінографії.

Вчити ліпити об'єкти з окремих деталей, закріплювати навички роботи із пластиліном на горизонтальній площині, передаючи напівоб'ємне зображення предметів.

Розвивати координацію руху рук, дрібну моторику.

Розвивати композиційні навички, сприйняття кольору.

Матеріал для заняття:

Щільний картон світло-зеленого кольору, розмір А4;

Набір пластиліну;

Серветка для рук;

Дошка для ліплення; стеку;

Картина «Домашні птахи» із серії «Домашні тварини»;

Набір персонажів для фланелеграфа до розповіді К. Ушинського «Півник із сім'єю».

Попередня робота: розгляд ілюстрацій із зображенням свійських птахів, дидактична гра «Хто де живе».

Хід заняття

Організаційна частина

Дітям пропонують відгадати загадку:

Ці всюди ходять разом,

Разом дрімають на сідалі,

Разом раніше за всіх встають.

Дуже довго воду п'ють:

Після кожного ковтка

Довго дивляться у хмари.

Педагог. Що це за дружна сім'я?

Діти. Півник та курочка.

Педагог. Правильно. Якось у сім'ї півня трапилося ось що: курочка знесла яєчка, і через деякий час одне з них раптом розбилося. Послухайте, як це сталося:

Був білий будинок, чудовий будинок,

І щось застукотіло в ньому.

І він розбився, і звідти

Живе вибігло диво

Таке тепле, таке

Пухнасте і золоте. К. Чуковський

Діти. Курча.

Педагог. Молодці вгадали. З яєчка з'явилося курча – півня та курочки дитина. А потім з'явилися інші курчата. Давайте разом порахуємо. скільки їх:

Як на нашій вулиці

Як на нашій вулиці пробігала курка,

Розгубила всіх курчат

Шустрих жовтеньких курчат

Перше курча стежить за жабою,

Другий та третій – біля кадушки.

Метелика ловлять четвертий та п'ятий.

Ех, потрапить вам від мами, хлопці! ( по черзі загинати пальці, починаючи з мізинця)

Педагог розповідає дітям казку Ушинського з демонстрацією персонажів на фланелеграфі.

Півник із сім'єю

Ходить двором півник: на голові – червоний гребінець, під носом – червона борідка. Ніс у Петі долотцем, хвіст у Петі колесцем; на хвості візерунки, на ногах шпори. Лапами Петя купу розгрібає, курочок із курчатами скликає:

«Курочки-хохлатки! Клопотуньі-господині! Строкатенькі-рябенькі! Чорненьке-біленьке! Збирайтеся з курчатами, з малими дітлахами: я вам зернятко припас!».

Курочки з курчатами зібралися, розкудахталися; зернятком не поділилися – передралися.

Петя-півник заворушень не любить - зараз же сім'ю поміряв: ту за хохол, того за вихор, сам зернятко з'їв, на тин злетів, крилами замахав, на все горло заволав: ку-ка-ре-ку!

Педагог. Курочки, півник і курчата ходять по двору, клюють зернятка, крихти, траву, п'ють воду, точать об камінчики свої дзьобики. Бажаєте поспостерігати за ними? А погодувати?

Фізкультхвилинка

І.П. – стоячи між столами.

Кури крилами махали

Ко-ко-ко-ко, ко-ко-ко! ( ходьба на місці, високо піднімаючи коліна, з хлопками руками по стегнах та поворотами голови).

Кури дзьобами стукали -

Ко-ко-ко-ко, ко-ко-ко! ( ходьба, руки за спину; нахили голови вперед).

Дай нам, тітко, крихти,

Крихітки не шкодуй, ( нахили вперед-назад, розгойдуючи тулуб).

Дай ще трохи,

Буде веселіше. ( нахили вперед з поворотами направо-ліворуч).

Ко-ко-ко, ко-ко-ко!

Кури голосно закричали:

Ко-ко-ко, ко-ко-ко! ( стійка, руки за спиною, повороти голови направо-ліворуч; «крилами» -руками поплескати по стегнах, покрутити головою).

І за тіткою побігли –

Ко-ко-ко, ко-ко-ко!

Да-ле-ко! ( біг на місці, руки в сторони назад).

Практична частина

Педагог. Сьогодні ми з вами познайомимося з півником та його сім'єю, я пропоную вам зобразити їх.

Етапи виконання роботи

На початку роботи педагог проводить порівняльний аналіз зовнішнього вигляду півня та курки. ( підбір кольору пластиліну для виготовлення півнячої сім'ї визначає педагог чи вибір дітей).

Тулуб. Скачати кульку із пластиліну синього кольору, злегка розкотити її прямими рухами, щоб надати овальної форми. Розташувати його в будь-якому місці основи, розплющити. Взяти шматочок пластиліну зеленого кольору, скачати коротку товсту ковбаску, пальчиками розкотити один край, звузити, зробити конус і приєднати його широкою основою збоку тулуба, звуженою стороною вгору.

Голова. Скачати невелику кульку-голову, накласти на верхню частину шиї і розплющити її. Вставити чорну горошину-око.

Гребінець. Взяти невеликий шматочок пластиліну червоного кольору, скачати кульку, розплющити її знизу, плоскою стороною прикласти до верхньої частини голови півня, потім стекою зробити два надрізи, злегка розсунути їх до країв, куточки гребінця, що вийшло, сплющити пальчиками, загострити.

Дзьоб. Коротку ковбаску червоного кольору загострити з одного боку та розмістити з боку голови.

Бородка. Скачати маленьку червону кульку і прикріпити її під дзьобом знизу голови.

Хвіст. Скачати із пластиліну різних кольорів однакові по товщині тонкі та довгі ковбаски, з одного боку кінчик кожної пір'їнки загострити. Прикласти першу пір'їнку до основи тулуба і, вигнувши його півколом, злегка притиснути його до основи. Далі викласти пір'їни інших кольорів близько один до одного.

Крило. Скачати кульку із жовтого пластиліну, пальчиками загострити один кінець, покласти крило на тулуб, стекою зробити надрізи – пір'їнки на крильці.

Ноги. Скачати ковбаску червоного кольору, розділити її навпіл, розташувати ноги під тулубом, відігнувши їх нижню частину.

Пальчикова гімнастика

«Півник»

Петя, Петя, Півник,

Покажи свій гребінець.

Ось так і ось так:

То долоня, то кулак. ( пальці обох рук переплести в замок, при цьому великі пальці, з'єднані разом, відігнуті в сторони - "дзьоб", по черзі піднімати пальці однієї та іншої руки - "гребінець" і прокукарікати: "Ку-ка-ре-ку!").

Курочка. Скачати кульку з коричневого пластиліну, розкотити в невеликий овал, з одного боку витягнути пальчиками шию, відігнути її нагору. З іншого боку тулуба защипнути пальчиками короткий хвостик. Розташувати на основі, розплющити, зберігаючи при цьому вихідну форму.

Голова. Скачати маленьку кульку, покласти її зверху шиї, розплющити.

Гребінець. Коротку ковбаску із пластиліну червоного кольору закріпити по верх голови.

Дзьоб, борідка, ноги, крило виконуються так само, як і у півня

Пальчикова гімнастика

«Курочка»

Зернятка клює,

Курчат кличе:

«Ко-ко-ко, не йдіть далеко».

Курочка схожа на півня, тільки пальці («гребінець») повинні бути напівзігнутими, при зображенні курочки прокудахтати: «Ко-ко-ко».

Голова та тулуб. З пластиліну жовтого кольору скачати дві кульки: маленька – для голови і трохи більше – для тулуба. Тулуб розташувати в будь-якому вільному місці основи, розплющити до коржика. Маленька кулька – голову курчати розташувати з боку тулуба у його верхній частині. З іншого боку тулуба (теж у верхній бічній частині) пальчиками витягнути хвостик і загострити його.

Дзьоб та лапки. З пластиліну червоного кольору скачати довгу тонку ковбаску. Стеком відокремити від неї невеликий шматочок для дзьобика, решту розділити навпіл. Розташувати лапки стовпчики під тулубом курчати, загнувши нижню частину кожної лапки в один бік. Журавлина розташувати на бічній стороні голови курчати, загострити один кінчик. Зробити горошину-око.

Друге курча робиться за тією ж схемою, можна запропонувати дітям розташувати голову курчати в нижній бічній частині тулуба - курча клює крихти або тримає в дзьобі черв'яка.

Пальчикова гімнастика

«Курчата»

Вийшла курочка гуляти,

Свіжої трави пощипати,

А за нею хлопці –

Жовті курчата. ( кожен пальчик (це «курчата») з'єднати з великим, при цьому кожен курча повинен пропищати: «Пі-пі-пі»).

Заключна частина

Педагог. Сьогодні ви всі постаралися, у кожного з вас вийшла справжня півняча сім'я, ваші півники пильно стежать за порядком у своїй сім'ї, щоб ніхто не бився, щоб ніхто не образив маленьких курчат.

Ку-ка-ре-ку!

Гордою ходою ходжу,

За собою подруг вожу.

А сяду на паркан –

Бачу одразу ціле подвір'я.

Шпору поточу шпорою,

На курчат поворчу.

Розпущу свій гребінець

Ось який я, півник!

Всій відомо дітлахам:

Я – господар надвір!

Ку-ка-ре-ку! В. Стоянов

НОД у старшій логопедичній групі «Наші веселі клоуни» (Художня діяльність)

Тема тижня: анатомія людини. 17.11.2015 Хренкова О.О.

Ціль: Створення умов для розвитку дрібної моторики дітей через ліплення клоунів із солоного тіста.

Продовжувати вчити дітей: ліпити вироби із солоного тіста; надавати фігурі рух.

    Розвивати вміння: передавати пропорції, працювати зі стекою.

    Закріплювати вміння працювати у техніці тестопластики.

    Виховувати любов до мами.

Попередня робота: бесіда про цирк, розгляд ілюстрацій із зображенням клоунів.

Виставка виробів дітей.

Обладнання:солоне тісто, лист картону 10/15, стеки, серветки. Набір паперових форм на кожну дитину, презентації.

Попередня робота:знайомство з альбомом цирк.

Хід освітньої діяльності

Етап освітньої діяльності

Організація робочого простору

Діяльність дорослого

Діяльність дітей

Психолого-педагогічні умови/завдання

Діти разом із вихователем стоять у колі.

Вітальна листівка з поздоровленням мами з її святом (аркуш календаря)

Записуємо на дошку послідовність (план дій) не лише на сьогоднішній день.

Є мука, фарба, сіль, папір, тарілочки прямокутної форми.

Презентації

Звертаю увагу дітей на листівку.

Листівка адресована мамі, у ній йдеться: що скоро свято мам і це вітання для мами.

Вихователь пропонує все зробити по порядку, залежно від того, скільки часу на що потрібно. Записує на дошці пункти, позначаючи їх малюнками.

    Вигадати подарунок.

    Придумати листівку:

    Приготувати свято мами.

Розглядаємо підготовлені матеріали, пробуємо звернутися за допомогою до комп'ютера. Треба придумати те, щоб мама посміхнулася. Розглядаємо прикладені ілюстрації. (Презентації)

Робимо висновок, що будемо використовувати солоне тісто.

Вам потрібно вибрати для себе площинне зображення буде або об'ємне, має попередити, що об'ємне складніше.

Діти встають у коло, тримаючись за руки, посміхаються один одному.

Діти включаються до бесіди,

висловлюють свої припущення та приходять до думки, що треба вигадати мамі привітання. А краще одразу подарунок.

Діти слухають вихователя, висловлюють свої припущення у тому, скільки часу піде виготовлення листівки, вироби, обговорюють кожен пункт роботи.

Висловлюють свої припущення: як можна зробити картину чи виріб. Кажуть з чого можна зробити, і як довго зберігатиметься той чи інший виріб, скільки часу піде на виготовлення.

Діти входять у розмову, висловлюючи свої думки, міркують.

Умови створення позитивного емоційного настрою працювати.

Умови прояву комунікативних навичок: вміння домовитися. Умови у розвиток пізнавального інтересу.

Умови прояву пізнавального інтересу, мотивації на майбутню діяльність.

Умови прояви комунікативних навичок: взаємодія друг з одним під час виконання завдання.

Умови підтримки пізнавального інтересу.

Умови для мовної активності.

Основна частина

Рефлексія

Приготовлені столи для роботи дітей на паперових площинних формах. І дошки для ліплення. Звучать народні награші.

На дошці розміщуються виліплені роботи дітей.

Вихователь при необхідності звертає увагу дітей спосіб роботи з тією чи іншою деталлю.

Вихователь пропонує порівняти отримані частини майбутнього клоуна, з'ясувати, у кого вийшло і як він цього досяг.

Тепер пробуємо прикрасити паперові форми, намагайтеся щоб подарунки сподобалися вашим батькам.

Я ліплю із пластиліну -
Пластилін ніжніший, ніж глина.
Я ліплю із пластиліну
Ляльок, клоунів, собак.
(Новела Матвєєва)

Вихователь звертає увагу дітей дошку, на дитячі роботи.

Впоралися ми із завданням? А що запам'яталося найбільше? Усі пункти нашого плану виконали?

Працюють індивідуально на тарілочках або дошках для ліплення.

Порівнюють свої деталі з деталями, запропонованими у презентації.

Діти розглядають ескізи, висловлюють свої припущення.

Самостійна робота дітей.

Фізмінутка.

Діти підходять до дошки, стають півколом, входять у обговорення, висловлюють свої припущення, ділову розмову на вибір єдиної думки. Діти розмірковують та оцінюють свою роботу.

Умови творчого розвитку.

Умови підтримки індивідуальності у виборі застосування образотворчих засобів.

Умови обґрунтування своєї думки.

Умови підтримки мовної активності.

Умови зняття напруги, розслаблення м'язів, збереження здоров'я дітей.

Умови збагачення словникового запасу дітей.

Умови взаємодії дітей друг з одним.

Умови підтримки мовної активності.

Організаційно-мотиваційний момент

Для роботи нам потрібне солоне тісто. ,Щоб роботи викликали радість ми будемо ліпити клоунів можливе виконання роботи у двох варіантах, але якщо робити скульптуру, а не барельєф-це складніше.

Я пропоную вам подарувати мамам веселих клоунів, яких ми зліпимо із солоного тіста. Вам подобається моя пропозиція?

Скочуємо з тіста ковбаску і ділимо її навпіл, половинку ще навпіл. З великого шматка скочуємо кулю, приплющуємо її між долоньками і придавлюємо його до картонки. Стіком розрізаємо, щоб вийшли ноги. Скачуємо меншу кулю розрізаємо стекою по краю - це волосся. Скочуємо кулю ще меншого розміру і притискаємо її в середину це обличчя. Ліпимо ручки та черевики. Можна прикрасити костюм ґудзиками з тіста або намистинками. Коли клоуни висохнуть, ми розфарбуємо їх фарбами.

Я ліплю із пластиліну -
Пластилін ніжніший, ніж глина.
Я ліплю із пластиліну
Ляльок, клоунів, собак.
Якщо лялька вийде погано,
Назву її Дурьоха,
Якщо клоун вийде погано,
Назву його Дурень.
Підійшли до мене два брати,
Підійшли і кажуть:
Хіба лялька винна,
Хіба клоун винен?
Ти їх ліпиш грубувато,
Ти їх любиш замало,

Ти сама й винна,
А ніхто не винен,
А ніхто не винний.
Я ліплю із пластиліну,
А сама зітхаю тяжко.
Я ліплю із пластиліну,
Примовляю так:
Якщо лялька вийде погано,
Назву її Бідолашна,
Якщо клоун вийде погано,
Назву його Бідняк.
Якщо клоун вийде погано,
Назву його Бідняк.

Новела Матвєєва

Конспект НОД з продуктивних видів діяльності на тему «Космос»

Тема Космос.

Вид НОД: малювання

Інтегровані освітні галузі:"Пізнання", "Комунікація", "Соціалізація".

Ціль: викликати інтерес до космічного простору; розширювати уявлення дітей про професію льотчика – космонавта, виховувати повагу до професії.

Завдання:
Освітні.Викликати інтерес у дітей до Космосу. Познайомити дітей із сузір'ями, із будовою Сонячної системи. Закріпити знання дітей про сонце, планети та космічні об'єкти.

Розвиваючі. Розвиток уяви, пам'яті, зв'язного мовлення, тонкої моторики, розвиток почуття композиції. Збагачувати словниковий запас дітей назвами планет, космічних об'єктів, розвивати вміння розгадувати загадки про планети. Навчати дітей зображати частини Сонячної системи. Удосконалювати технічні вміння.

Виховні. Створення в дітей віком відчуття успіху, ерудованості у сфері космосу, готовності застосовувати свої знання, зацікавленість таємницями космосу.

Посібники: Демонстраційний матеріал. Ілюстрації про космос, сонячну систему; картина художника О.К. Соколова "На Місяці"; вірш В. Шипунова «На далекій планеті ...»; лічилка – запам'ятовування «Планети Сонячної системи».

Роздатковий матеріал: Папір тонований, гуаш, кисть, стаканчик з водою, зубна щітка, поролон.

Словникова робота:Бесіди з дітьми на тему: "Космос і людина", "Планети Сонячної системи", заучування віршів про космос.
Хід заняття:

Діти стоять біля педагога та розглядають картинки.
Вихователь: Діти, ми з вами на прогулянці спостерігали за небом. Яким воно вам запам'яталося? (блакитне, яскраве, сонячне, сіре)

Правильно, хлопці, небо буває яскраве, блакитне – у сонячний день, сіре – у похмурий, оранжево – рожеве на заході сонця.

Хлопці, а ви любите дивитись на небо вночі? А що можна побачити на небі? Скільки зірок на небі? (Нечисленна кількість).

Безхмарний ясний вечір, небо над нашою головою всипане безліччю зірок. Вони схожі на маленькі блискучі точки та розташовані далеко від Землі. Насправді зірки дуже великі. І дуже гарні.
- Перш ніж людина полетіла у космос, там побували тварини. Першими «космонавтами» - розвідниками стали миші, кролики, комахи та навіть мікроби. А потім у космос вирушили два собаки - Білка та Стрілка. У космосі вони пробули лише один день і успішно приземлилися на Землю.
– 12 квітня наша країна відзначає «День космонавтики». Виповнюється 50 років з першого польоту в космос людини. Це свято космонавтів та людей, хто бере участь у створенні космічних ракет.
- Після вдалого польоту до космосу тварин стала відкритою дорога людині до зірок. Через 8 місяців на такому ж космічному кораблі, на якому літали собаки Білка та Стрілка, до космосу вирушив і чоловік.
- 12 квітня 1961 року о 6:07 з космодрому Байконур стартувала ракета-носій «Схід». Корабель пілотував радянський космонавт Юрій Олексійович Гагарін.

Хто такі космонавти?

Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? (здоровим, сильним, знаючим, працьовитим, мужнім, витривалим тощо).
- Наша планета Земля знаходиться у безкрайньому космічному просторі. У ньому безліч інших планет, мільярди зірок, колосальні маси дрібного каміння, пилу, газів. І все це називається Всесвітом.
- Давайте, пофантазуємо, уявімо, що ми з вами піднялися так високо, що Земля перетворилася на блакитну кулю внизу. Як тепер виглядатиме небо? (змінився колір, стало яскравіше, заїзди стали більшими і різнокольоровими тощо)
- Те, про що ви кажете, вже не небо, вчені називають це космічним простором. Воно хоч і безповітряне, але наповнене зірками, планетами, кометами. Особливо далекі зірки здаються порошинками, вони утворюють туманності та Чумацький шлях (показ ілюстрацій).
- Це наша галактика - вона називається Чумацький шлях. Частина Чумацького шляху - Сонячна система, до складу якої входять 8 планет. Усі вони обертаються навколо Сонця (показ ілюстрації із зображенням Сонячної системи). Педагог пропонує дітям назвати кожну планету.
Читання вірша В.Шипунової «На далекій планеті…».
На далекій, дивовижній планеті

(Нам за десять років не долетіти)

Сонце смарагдом яскраво світить

І живе помаранчевий ведмідь.

По шовковій бузковій траві

Спокійно бродить рожевий олень.

Перлинні роги на голові –

Срібним копитцем топче тінь.

Хлопці, як ви думаєте, що незвичайне на цій дивовижній планеті? Яка таємниця ховається у ній? (смарагдове сонце, помаранчевий ведмідь, бузкова трава, рожевий олень).

А хто ще може жити на дивовижній планеті? (Лунатики). Давайте з вами перетворимося на лунатиків і потанцюємо.

Подивіться діти, як виглядає наша сонячна система. Яка планета знаходиться найближче до Сонця? (Меркурій). Ця планета нагадує гірську країну. На її поверхні багато кратерів від зіткнень із метеоритами. Люди не можуть підлетіти до Меркурія, тому що він розташований дуже близько до Сонця. Поверхня планети вивчають автоматичні міжпланетні станції та космічні зонди, які запускають із землі (показ ілюстрацій). Яку планету іноді називають "сестрою Землі"? (Венеру). Так, це Венера. За розмірами вона скидається на Землю. На Венері постійно вирують грози та бурі. На цій планеті є атмосфера, але це вуглекислий газ, людина дихати не може (показ ілюстрації).
- Які планети ви знаєте? (Марс, Сатурн, Уран, Нептун тощо). Космічний простір можна подорожувати дуже довго. Тут багато цікавого та незвичайного, якщо ви в ілюмінаторі побачите зелену планету – це Уран, червону – Марс; навколо Сатурна обов'язково будуть кільця, вони складаються з льоду та каміння. А найменша планета – це Плутон.
Педагог показує дітям ілюстрацію із зображенням планети Земля.
- А що це за шар блакитного кольору? (Земля). Правильно, це наша улюблена планета – Земля. Як цікаво виглядає вона збоку! Хто був першим космонавтом? (Юрій Олексійович Гагарін) Звідки стартувала космічна ракета? (З космодрому Байконур). Як зазвичай одягнені космонавти? (У скафандри). Космічний простір можна подорожувати дуже довго. Тут багато цікавого та незвичайного.

Ви мене порадували своїми знаннями про космос. А зараз я пропоную замалювати нашу подорож. (Діти малюють за своїм задумом та уявою). Звучить музика, діти самостійно малюють.
Динамічна пауза «Космонавт» (упоряд. І.Ковалько, автор рухів Леонова Н.М).

У темному небі зірки світять, (Пальці стискають і розтискають)
Космонавт летить у ракеті. (Ладоні зімкнуті над головою)
День летить та ніч летить

І на землю вниз дивиться.

Бачить зверху він поля, (З'єднують пальці)

Гори, річки та моря. (Руки розводять убік)

Бачить він всю кулю земну,

Куля земна – наш будинок рідний. (Ладоні над головою «дахом»).

Проводиться аналіз готових робіт.

Справжня космічна фантазія з'являється перед очима! І це

зробили ви хлопці? Які ви молодці!

МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду № 68»

Енгельського муніципального району Саратовської області

Конспект безпосередньо освітньої діяльності

продуктивна діяльність «Малювання»

Тема: «Снігопад»

Група: старша

Вихователь Кузнєцова Є. П.

Енгельс 2013 рік

Зразкова основна освітня програма: «Школа 2100»

Комплексна програма:« Дитячий садок – 2100»

Вікова група:старша

Тема безпосередньої освітньої діяльності: «Снігопад»

Пріоритетна освітня область: продуктивна область

Інтеграція освітніх галузей:пізнання, комунікація, соціалізація, працю, гра, читання художньої літератури, художню творчість.

Ціль: створити умови для виявлення та перевірки уявлень дітей про вміння складати казку на запропоновану тему та зображати її на папері, передаючи особливості казкового жанру.

Завдання: сприяти накопиченню уявлень про підбір синонімів та антонімів, визначень заданим словам. Розвивати художні та творчі здібності дітей, вільне спілкування з дорослими та дітьми. Виховувати інтерес до явищ неживої природи.

Види діяльності:ігрова, продуктивна, трудова, комунікативна.

Форми реалізації дитячих видів діяльності: перетворення дітей на казкарів та художників, гру.

Обладнання: зимові пейзажі на слайдах; іграшка «Білий кіт» та «Сніжинка»; листи темно-синього паперу, гуаш білого кольору, кисті 2-х розмірів (на кожну дитину).

Попередня робота:розгляд ілюстрацій снігопаду, спостереження на прогулянці, читання віршів про зиму, розгадування загадок про зимові явища природи.

Хід НОД.

Діти проходять до гурту під спокійну музику.

В.: Діти, прислухайтеся. Ви нічого не чуєте? Хто це так тихо пройшов за вікном?

Хто прийшов так тихо – тихо?

Ну, звичайно, не слониха,

І звичайно бегемот

Тихо так пройти не міг.

І всюди тиша.

Це означає, це означає:

Тихіше за всіх прийшла зима.

В.: Ось і до нас прийшла зима. Ви вже, мабуть, здогадалися, що ми сьогодні говоритимемо про зиму. Діти, ви знаєте, що у кожного слова є слова – родичі. Цієї зими випаде багато снігу. Оберіть слова – родичі до слова «сніг».

Д.: Сніжок, сніжинка, снігова, сніговик, проліск.

В.: Діти, подумайте, а про що можна сказати «зимовий»?

Д.: Місяць, садок, ділянка…

В.: Придумайте визначення до слова «зима». Яка вона?

Д.: Холодна, снігова, морозна, весела, хуртовина.

В.: Молодці! Ось скільки хороших та гарних слів ми згадали!

Стукіт у двері

В.: У гості до нас хтось прийшов. Хто ж це? Це зима надіслала нам свою чарівну сніжинку. Зараз ця добра чарівниця торкнеться кожного з вас, і ви, перетворитеся на великих казкарів! Давайте порадуємо нашу гістью зимовою казкою. Ой, хлопці, чуєте, хто це муркоче на вікні? Та це білий як сніг кіт. Ось зараз ми з вами складатимемо казку. А називатиметься вона «Сніжинка і кіт»

Жив був кіт. Звали його…….. Він дуже любив гуляти, але господиня рідко випускала його восени надвір. Як ви вважаєте чому? (Відповіді дітей). Але ось прийшла довгоочікувана, біла ……. Вийшов кіт на ганок, тільки влігся, як раптом щось упало йому на ніс. Подивився кіт нагору і побачив блискучу…». А що було далі (діти розповідають свої кінцівки казки).

В.: А зараз сніжинка знову торкнеться вас і перетворить дітей на художників.

(вихователь стосується сніжинкою до кожної дитини)

Я хочу запропонувати намалювати снігопад. Хто з вас знає, що таке?

Д.: Це, коли йде багато снігу, падає з неба сніг.

В.: Проходьте за столи та зверніть увагу, яким кольором я приготувала вам листки для малювання. І чому?

Д.: Темно – сині, бо якщо малювати сніг білими фарбами на білому папері, то погано буде видно.

В.: Правильно. Сьогодні ми малюватимемо вечірній снігопад. Ось подивіться, як я намалювала.

(Показ вихователем свого малюнка, розгляд)

Тепер закрийте всі очі та уявіть собі свій снігопад

(звучить музика)

Зараз ви приступите до своєї роботи. А для того щоб малюнок вийшов красивішим, давайте розімнемо наші пальчики.

Пальчікова гра.

Ми у двір пішли гуляти

Раз два три чотири п'ять.

(Загинати пальчики по одному)

Ми у двір прийшли гуляти,

Бабу сніжну ліпили.

(імітувати ліплення грудок)

Пташок крихтами годували.

(кришити хліб)

З гірки ми потім каталися,

(вказівним пальцем вести по долоні зверху донизу)

А ще у снігу валялися.

(Долоні по столу однією стороною та іншою)

Усі у снігу додому прийшли.

(обтрушувати)

З'їли суп і спати лягли.

В.: Тепер можете розпочинати свою роботу.

(Діти виконують свою роботу)

В.: Хлопці, чари сніжинки закінчилося і ми стали звичайними хлопцями. Давайте розглянемо, які снігопади в нас вийшли. Як ви вважаєте, хто краще впорався з роботою? (висловлювання дітьми своєї думки про роботу товаришів)

А що вам сподобалося сьогодні у перетворенні? (....)

Що нового ви сьогодні дізналися? (…)

Наприкінці безпосередньої освітньої області разом із дітьми організуємо виставку малюнків, порівнюємо зі снігопадом, зображеним на слайдах.


Валентина Бірюкова

Інтеграція областей:

Художня творчість, пізнання, комунікація, соціалізація, фізична культура, музика, читання художньої літератури.

Види діяльності:

Продуктивна, пізнавально-дослідна, музична, читання, рухова.

Ціль:

Вчити дітей зображати картину ранньої весни (танення снігу, проліски, струмки). Продовжувати вчити продумувати композицію малюнка (близько далеко). Заохочувати дітей доступними їм засобами виразності, експериментуючи з матеріалом (поролон, ватяні палички, передавати на малюнку красу природи навесні. Закріплювати вміння користуватися палітрою.

Формувати в дітей віком зацікавлене ставлення до спільного продукту спільної діяльності. Вчити дітей домовлятися (планувати роботу) та оцінювати свою роботу з композиційного та колірного рішення.

Розвивати у дітей координацію рухів, уміння вигадувати рух до мелодії.

Цілеспрямовано виховувати емоційну чуйність до природи, використовуючи художнє слово та музику.

Активізація словника: краєвид, горизонт, співавтор, гамма.

Попередня робота:

Спостереження на прогулянці за сезонними змінами ранньою весною. Розгляд репродукцій картин І. Левітана "Березень", "Весна. Велика вода" та А. Саврасова "Грачі прилетіли". Ситуативна розмова на тему "пейзаж". Читання віршів про весну. Читання оповідань Г. Скребицького "Привіт весна", "Березовий гай". Ігри – забави з фарбами (змішування фарб).

Матеріал:

Сорока (театральна лялька); оформлення "лісова галявина" та доріжка з "проталинок"; незакінчений малюнок (для показу прийомів малювання, мольберти. аудіозапис "Голоси природи. Весна." , ватяні палички, серветки, склянки з водою

I частина Вступна бесіда та постановка навчального завдання.

Вихователь:Хлопці, яка зараз пора року? Весна рання чи пізня? Сьогодні ми малюватимемо весняний пейзаж. А що таке краєвид? (Якщо дітям важко відповісти, вихователь читає вірш Г. Гладкова)

"Якщо бачиш, на картині

Намальована річка,

Або ялина і білий іній,

Або сад та хмари,

Або снігова рівнина,

Або поле та курінь -

Обов'язково картина

Називається краєвид. "

Ігрова ситуація.

Вихователь:Я хочу запросити вас на незвичайну прогулянку лісовою галявиною. Але пройти ми зможемо тільки проталінками, будьте уважні. (Діти проходять стежку під "Звуки природи навесні") Ну ось ми і на лісовій галявині. Відчули, як повіяло свіжим весняним вітерцем? Давайте глибше вдихнемо свіжого повітря та видихнемо (дихальна вправа).

"Подивіться навколо. З землі ще не зійшов сніг, а в душу вже проситься весна. Земля холодна, бруд зі снігом, але як кругом весело, ласкаво, привітно! Повітря так ясне і прозоре, сонце світить яскраво. Дерева голі, але вже живуть , дихають. Так, все добре в цей щасливий час, якщо ви любите природу.

(з'являється сорока)

Сорока:Це хто до нас у ліс прийшов, нашу тишу порушує? (Відповіді дітей)

Вихователь:Сорока, ми зовсім не галасуємо. Усі знають, що не варто порушувати спокій лісових мешканців. Ми природою милуємось, хочемо намалювати весняний пейзаж.

Сорока:Теж мені художники! Навіть пензликів із собою не взяли! Малювати те чим?

Показ прийомів виконання.

Вихователь:(Звертаючись до сороки) А справжні художники вміють малювати не тільки пензликами. Діти, чим ще можна малювати? (Відповіді дітей) Ось у нас є поролон, Альоша, спробуй надрукувати дерево. (показ прийому дитиною) А якщо на цих зелених стеблинках поставити ватною паличкою білі відбитки, то ми побачимо. (проліски)

Сорока:Ха-ха, а ось у вас помилки! Дерево зовсім крихітне, а так не буває. І сніг білий, як узимку.

Вихователь:Немає тут жодної помилки. Діти, поясніть сороку чому таке дерево на горизонті. (Відповіді дітей) А сніг легко можна зробити потемнілим. Гліб покажи, як отримати сірий колір. (Робота з палітрою)

Сорока:Та були тут у нас взимку Незнайко з Тюбиком, малювали разом краєвид. Так у них на картині аж два сонця вийшло!

Вихователь:Діти, що треба було зробити Незнайку та Тюбику, перш ніж починати малювати (відповіді дітей) Правильно, треба було домовитися. А у нас діти дружні і зможуть домовитись, хто малюватиме сонце. Діти вибирайте собі співавтора, домовляйтеся і приступайте до роботи.

Сорока:Малюйте, малюйте, а я у своїх лісових справах полетіла. До побачення.

ІІ частина Робота дітей.Звернути увагу на розташування зображення на аркуші, якщо необхідно допомогти працювати з палітрою.


Діти закінчують роботу над малюнком.


ІІІ частина Аналіз заняття.

Вихователь:Діти, перш ніж ми помістимо наші роботи на виставку, давайте подивимося, як ми впоралися з роботою.

Червону фішку беруть ті художники, у кого на картині одне сонце. Зелену – у кого дерева на горизонті маленькі по розірку. Синю – де сніг потемнілий (сірий). Художники у кого було три фішки - молодці дружно попрацювали. Але й ті художники, у кого не всі фішки, теж молодці. Це означає, що ви помітили свої неточності і виправте їх.

(Вихованець читає вірш І. Тилічеєва "Весна" та запрошує дітей на виставку.)

"До нас весна крокує

Швидкими кроками

І кучугури тануть під її ногами

Чорні проталіни

На полях видно.

Видно дуже теплі ноги навесні. "

(Виставка проходить у вільній формі. Якщо є час, вихователь активізує обговорення дітей питаннями.)

До якого жанру належать картини? Як ви вважаєте, чи зуміли домовитися автори цієї картини? Який настрій викликає цей краєвид? і т. д. Прекрасні весняні краєвиди вийшли. Ви всі дуже постаралися. Наразі наша виставка закінчує роботу. До побачення.